Tablet yakınlaştırma
"Lütfen kendimize ve çevremize karşı
nazik olalım."

Açık bir platform olarak burası çok çeşitli insanlara, bakış açılarına, düşünce ve bilgiye ev sahipliği yapar. Ancak bu blogda ve bu bloga bağlı olan sosyal medya hesaplarında uymanız gereken bazı topluluk kuralları vardır. Siz bloga üye olarak ya da bu bloga bağlı sosyal medya hesaplarına takipçi olarak kuralları peşinen kabul etmiş sayılırsınız. Bu kurallara uyulmadığı takdirde gereken yasal işlem ivedilikle başlatılacaktır.

  1. Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz.

  2. Kişinin rızası olmadan üretilmiş veya dağıtılmış özel resim ya da videolar gönderemez veya paylaşamazsınız.3

  3. Diğer kişilere karşı şiddeti destekleyemez veya ırk, etnik köken, ulusal köken, cinsel yönelim, cinsiyet, cinsel kimlik, dinî bağlılık, yaş, engellilik durumu ya da ciddi hastalığa dayanarak tehditlerde bulunamaz veya taciz edemezsiniz. Kullanıcı adı, ekran adı veya profillerindeki kişisel bilgileri dahil olmak üzere profil bilgileri üzerinden hiçbir hesabın başkalarını taciz veya tehdit etmesine izin verilmez.

  4. Bir birey veya insan grubuna yönelik şiddet içeren belirli tehditlerde veya ciddi fiziksel yaralanma, ölüm veya hastalıkla ilişkili dileklerde bulunmak yasaktır.

  5. Amaçları uğruna sivillere karşı şiddet uygulayan veya şiddeti teşvik eden örgütlerle ilişkili hiçbir yazı, yorum, fotoğraf ya da video paylaşamazsınız.

  6. Başkalarına spam amaçlı gönderi yapmak için Ailedem’in hizmetlerini kullanamazsınız. Ailedem’de spam genel olarak, alakasız hesap, ürün, hizmet veya girişimlere yönelik trafik veya ilgiyi artırmak amacıyla Ailedem'e veya Ailedem’deki kullanıcıların deneyimine müdahale etmeye veya aksatmaya teşebbüs eden toplu veya agresif etkinlik olarak tanımlanır.

  7. İntiharı veya kendi kendine zarar vermeyi destekleyemez veya teşvik edemezsiniz. Bir kişinin intiharı veya kendi kendine zarar vermeyi düşündüğü hakkında bildirim aldığımızda, ona yardımcı olmak amacıyla ruh sağlığı hizmeti veren kurum ve kuruluşlarla iletişime geçmelisiniz. Zira bu blog ruh sağlığı hizmetine yönelik değildir. 

  8. Görsel şiddet, yetişkinlere uygun içerik ve nefret uyandırıcı görselleri politikamız uyarınca hassas içerik olarak kabul ediyoruz.  Ölüm, ciddi yaralanma, şiddet veya cerrahi prosedürlerle ilgili her tür korkutucu medyayı görsel şiddet olarak kabul ediyoruz. Pornografik ve/veya cinsel uyarı amacı taşıyan her medyayı yetişkinlere uygun içerik olarak kabul ediyoruz. Irk, din, engellilik durumu, cinsel yönelim veya etnik/ulusal kökenlerine dayanarak başkalarına karşı düşmanlık ve kötülük teşvik etme amacı taşıyan logo, sembol veya resimleri nefret uyandırıcı görseller olarak kabul ediyoruz. Bu tür içerikler profil resimleri veya başlıklarda görüntülenemez. 

  9. Mali hesap bilgileri, herkese açık olmayan adresler veya Sosyal Güvenlik ya da diğer ulusal kimlik numaraları gibi gizli bilgileri içeren yazılar ya da yorumlar yazamazsınız.