online.jpg
"Karantina günleri süresince istediğiniz zaman, istediğiniz yerden iletişime geçebilirsiniz."

Tüm dünyayı etkisi altına Covid-19 salgını sebebiyle kısa süreli ve yapılandırılmış bir yöntem izleyerek modern yaşamın sunduğu olanaklar aracılığıyla iletişimde kalabiliyoruz.. 

Başta ABD ve İngiltere olmak üzere 2000’li yılların başından bu yana birçok ülkede başarıyla uygulanan bu web tabanlı danışmanlık yöntemi sayesinde bireyler en yakınları ile dahi paylaşmaktan çekindikleri problemleri özgürce ifade edebiliyor onlara hızlı, kalıcı ve akılcı çözümler üretebiliyor gerekli durumlarda tıbbi destek almaları yolunda yönlendiriliyor.
Bireylerin destek almalarını engelleyen ön yargılardan uzak bu hizmet birçok avantaja sahip…

  1. Özellikle eşlerden birinin danışman fikrine daha az müsait ya da daha az gönüllü olduğu durumlarda yer ve zaman sınırlaması sorununu ortadan kaldırarak erişim kolaylığı sağlar. 

  2. Yüz yüze gelmekten çekinen, utanan, tedirgin olan bireyler için iyi bir alternatiftir.

  3. Günlük temponuzu aksatmaz. (Randevu, ulaşım, park, bekleme ve geri dönme gibi zaman kayıpları yaşanmaz.)

  4. Destek veren birimlerin bulunmadığı ya da uzak olduğu yerlerden de iletişim kurulabilir.

  5. Engelliler için de rahatlıktır.

  6. Bilgilendirilmeye ve yönlendirilmeye ihtiyaç duyan gençler “etiketlenme korkusu” yaşamadan hizmet alabilir.

Nasıl yararlanabilirsiniz?

Sizlerle iletişimi Zoom ile gerçekleştiriyoruz.
Üstelik dilerseniz görüntülü, dilerseniz sadece yazılı olarak…
0544 780 24 53 numaralı whatsapp hattımızdan ya da info@ailedem.com ile iletişime geçtikten sonra size uygun dilimini seçerek oturumunuzu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Internet bağlantınızın güçlü ve kesintisiz olmasına da dikkat etmelisiniz.

Seçiminizin hemen akabinde oturumunuzun onaylandığını gösteren bir iletişim e-postası ve bir bağlantı adresi alacaksınız. Bütün bu aşamalarda ilettiğiniz verilerin doğru olmasına özellikle dikkat edin. Kullanıcı sözleşmesini de okuyarak sorumluluk ve haklarınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Belirlediğiniz gün ve saatte online olmanız durumunda oturumunuz gerçekleşecektir. 

Bu blogda size aktarılan bilgilerin ya da yorumların sadece birer öneri niteliğinde olduğunu ve bunların terapi ya da tıbbi tedavi niteliği taşımadığını, burada bir ruh sağlığı hizmeti verilmediğini, yer alan önerilerin uygulanmasının ya da uygulanmamasının getirebileceği olumsuzluklardan dolayı sorumluluk almadığımızı ve bu hususta hiçbir yasal hakkınızın bulunmadığını bildiririz. Blogda yayınlanan testlerse tamamen farkındalık yaratmak amaçlıdır, hiçbir şekilde tanı koymak için kullanılamaz. Lütfen blog ve sosyal medya hesaplarımızdaki etik değerlere vurgu yapan davranış kurallarını okuyunuz.